Ač je tento rok můj poslední na gymnáziu a člověk už je jednou nohou venku, NGéčko je stále nedílnou součástí mého studentského života.

Poté, co jsme letos dělali studentské čajovny, měli jsme na škole tým z Dánska a uspořádali vánoční akci, kdy jsme rozdávali horkou čokoládu, rozhodli jsme se udělat také akci na Valentýna. Kdysi před lety (páni, už to jsou čtyři roky!) jsme rozdávali lízátka ve tvaru srdce s nápisem „Ježíš tě má rád!“ Každý rok se snažíme být alespoň trochu originální, a tak jsme se tentokrát rozhodli pro svítící náramky (inspirace tady).

Objednali jsme dohromady 250 náramků a v úterý odpoledne jsme na každou skříňku jeden nalepili společně s kartičkou, na které bylo napsáno “You light up our class, Valentine!“ Ve středu ráno tedy mohli studenti při příchodu do školy na svých skříňkách objevit každý svůj náramek. Zároveň jsme také vylepili po škole plakáty, aby si nás lidé mohli snadno najít.

Co nás potěšilo, bylo, že spousta studentů opravdu náramky po celý den nosila, a dokonce i někteří učitelé přišli do hodiny s náramkem na ruce. Chtěli jsme lidi povzbudit k tomu, aby zářili a ukázat jim, že ač se jim může zdát, že jsou obyčejní a nic neznamenají, vždycky je tu někdo, komu na nich záleží.

Závěrem bych zmínila, že kromě této valentýnské akce celý únor běží naše #unorovachallenge týkající se samozřejmě lásky, protože únor je prostě měsíc ve jménu lásky. Na každý den máme nějakou výzvu, nějaký způsob, jak ukázat našemu okolí, naší rodině, přátelům, spolužákům, nebo třeba i lidem, které vůbec neznáme, že je máme rádi. Pokud se chcete inspirovat nebo si jen prohlédnout fotky z akcí, které už máme za sebou, můžete si nás najít na Instagramu jako @nggkolin.

Niky

IMG-20180213-WA0002.jpg
IMG-20180213-WA0004.jpg
IMG-20180213-WA0003.jpg

Comment