Ahoj všichni!

Vždycky rádi slyšíme o tom, jak Bůh vede k založení další skupinky NG. Tentokrát se se svým svědectvím podělila Katka z brněnské strojárny.

Letos je to můj druhý rok na strojní fakultě VUT a taky druhý rok, co máme naši skupinku. Založit NG skupinku ve skutečnosti vůbec nebyl můj nápad, Bůh mě k tomu postupně dovedl tak, že už nebylo cesty zpět.

Když jsem šla na výšku, říkala jsem si, že by bylo strašně fajn na takovou skupinku chodit, a tak jsem napsala Pavlovi, který ji vedl hned na vedlejší fakultě. Ptala jsem se spíš, kdy se schází, ale slovo dalo slovo a Pavel mě seznámil s Vojtou, se kterým teď na strojárně skupinku vedeme.

Minulý rok jsme se odvážně scházeli ráno před výukou jednou za 14 dní. Letos jsme se rozhodli to trochu víc rozjet. Střídáme večerní a ranní setkání, abychom vyhověli všem, co by se chtěli zúčastnit. Rozvrhy máme u nás na škole všichni nabité, a tak je vždy těžké najít společný čas. O to ale krásnější je si mezi výkresy a protokoly vyčistit hlavu modlitbou.

V neděli před začátkem školního roku jsme se rozhodli udělat akci pro prváky - NG Point. Sedli jsme si na deku před koleje, a kdo chtěl , mohl přjít a ptát se nás, jak přežít první dny na naší škole. Nakonec se celá akce protáhla na celé odpoledne, přišla sposta lidí a nás to všechny hodně povzbudilo.

Zatím se nás schází okolo 6 lidí a snažíme se být nejen modlitební skupinkou, která se přimlouvá za školu a spolužáky, ale zároveň přáteli, kteří pomůžou, když je potřeba. Na naší první letošní skupince jsme například udělali výzvu, aby každý napsal během 14 dnů nejméně 3 povzudivé zprávy člověku, který vedle něj seděl.


Tak takto to u nás vypadá! Musím říct, že jsem nečekala, jak moc budu za tuto skupinku vděčná. Moc se na každé naše setkání těším a díky ní jsem poznala kopu skvělých lidí.

 Dejte nám vědět i vy, jak to u vás vypadá!

Comment